Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

bikini bölgesi lazer

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kadınların en çok lazer epilasyon uygulaması istediği bölgelerdendir. Bu bölgeye olan yoğun talebin nedenleri arasında; Kişisel ve toplumsal etkenler, batıkların sık gözlenmesi, ağda uygulamasının ağrılı, uygulaması zor ve geçici bir yöntem olması sayılabilir.
Bu bölgeye lazer epilasyon uygulaması düşünen kişilerin bazı yersiz korkuları olduğu gözlenmektedir. En çok yumurtalıklara zarar gelmesinden, rahimin etkilenmesinden korkulur. Lazer ışınları seçicidir ve uygulanan alanda sadece kıl kökleri tarafından tutulur. Lazer ışınları deri altına bile geçmez. Dolayısıyla bu organların zarar görebilmesi söz konusu değildir.
Kıl yapısı bu bölgede genellikle kalın ve yoğundur. Bazı kişilerde kıl yapısının özelliği nedeniyle bu bölgede kıl dönmesi sık gözlenir. Bu durum sonuçta enfeksiyon, apseleşmeye yol açabilir. Hatta bazen cerrahi olarak apselerin boşaltılması bile gerekebilir. Kıllar ortadan kalktığı için bu problem de ortadan kalkar. Ayrıca genital bölgede kılsızlık, birçok kişinin özel tercihidir.
Erkeklerde bu bölgedeki batıklar, hijyenik ve kozmetik sebeplerle genital bölge epilasyonunu tercih edebilmektedir.
Kadınlar bikiniden çıkan kıllardan estetik açıdan rahatsız olmaktadır. Lazer epilasyon kıllar yok edildiğinden estetik rahatlık sağlanmış olur.
Genital bölge lazer epilasyona kıl yapısı ve yerleşimi sebebi ile çok iyi yanıt veren bir bölgedir. Ortalama 6 seans iyi sonuçlar için yeterlidir.