Kavitasyon ile Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Kavitasyon Yöntemi

Bölgesel zayıflama son yıllarda gelişen yeni tıp teknolojilerindendir.Kavitasyon bölgesel zayıflama invaziv olmayan yani cilt altına ya da yag dokusuna herhangi bir işlem uygulanmadan yapılan yeni bir zayıflama yöntemidir. Bir el aleti yardımı ile deri üzerinden bildiğimiz ultrason gibi uygulanır. Ses dalgaları deri altındaki yağ dokusuna odaklandırılarak gönderilir. Derinin bir santimetre altındaki yağ dokusu hedeflenmektedir. Yağ dokusuna ulaşan odaklı ses dalgaları burdaki dokuyu titreşim yolu ile etkiler. Etkilenen yağ doku hücrelerinin zarları parçalanır. Bölgesel zayıflama. Parçalanan yani sıvılaşan yağ hücreleri ve yağlar buradan savunma hücrelerimizce alınarak karaciğer ve barsak yoluyla atılır. Bu dönemde vücutta fazla miktarda enerji açığa çıkacağından yağsız diyet uygulanmalıdır. Bölgesel zayıflama ya spor eklenirse sonuçlar çok daha iyi olmaktadır.

Diger  Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

1.Bölgesel zayıflama yöntemleri – LPG
Fransa kökenli bir selülit ve bölgesel zayıflama aletidir. Kuvvetli vakum etkisiyle belirli bir süre uygulandığında selülitlerde azalma ve dokularda sıkılaşma ve toparlanma sağlar. Mutlaka bu konuda uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır.
2. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Karboksi terapi
Yine son yıllarda bölgesel zayıflama, sıkılaşma, çatlak, selülit tedavisinde olumlu etkili bir alettir. Bu yöntemin uygulandığı kişiler bazen hafif bir acı veya biber yanması gibi bir his duyabilmektedirler.
3. Bölgesel zayıflama yöntemleri – TMT (Transdermalmezoterapi)
Bu yeni yönteme kısaca iğnesiz mezoterapi de denmektedir. Mezoterapi de kullanılan, bölgesel zayıflama ve yağ erimesi sağlayan preparatların özel bir elektrik akımıyla cilt altına yedirilmesini amaçlar.
4. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Mezoterapi
Özel iğneleri veya tabancasıyla yağ dokusuna çeşitli yağ eritici maddelerin zerki ile yapılır. Basınç ve vakum uygulamalarıyla lenf drenajı sağlayan yardımcı bir yöntemdir. Diğer aletlerle beraber uygulanabileceği gibi özellikle ödemden yakınan kişilerde şişliği indirerek yardımcı olur.
6. Bölgesel zayıflama yöntemleri – Elektroterapi
Vücuda zararı olmayan elektrik akımlarıyla hedef  bölgedeki kasların çalıştırılmasını ve böylece o bölgede bir sıkılaşma oluşmasını hedefler.