Co2 Fraksiyonel Lazer

Cildin kusurlu alanlarını derinlemesine ama kontrollü bir şekilde etkileyerek izleri siler veya küçültür.
Fraksiyonel lazer sonrası, cilt daha parlak ve canlı bir görünüm alır. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler azalır, derin izler yüzeyselleşir. Ciltteki renk ve ton farkları azalır. Frksiyonel lazer kelime anlamının da ifade ettiği gibi fraksiyonlu yani parçalı etki gösteren lazerlerdir.
Eskiden vucüdumuzun en olmadık yerlerinde çıkan sivilcelerin bıraktığı izler, ameliyat sonrası geride kalan dikiş izler ve cildimizde oluşan birtakım izler kalıcı olurlar ve hoş bir görüntü oluşturmazlardı. Bunun tedavisi mümkün değildi.

Cilt Yenileme
Fraksiyonel lazer ile cilt yenileme epidermis (üst deri) ve dermis (alt deri) etkili olan yeni biryöntemdir. Fraksiyonel lazeler üst deride minik  alanlar halinde hücreleri yeniler. Bu yenilenme esnasında üst deriye ait lekeler giderilebilir. Alt deride ise sütunlar halinde ısı hasarı yapar ve bu bölgelerde yeni kollajen oluşumunu tetikler. Alt derideki bu yenilenme   yara izi, kırışıklık ve sivilce izi tedavilerinde etkili olabilir. Fraksiyonel lazer genel bir terimdir. Fraksiyonel lazer uygulamalarında: Fraksiyonel lazerler için açık renk ciltler ideal vakalardır. Ancak koyu tenli hastalarda da kullanılabilir. Yüz dışında boyun, gövde ve kollarda kullanılabilir.  Hafif orta dereceli kırışıklık, lekeler ve yüzeyel sivilce ve yara  izlerini giderebilir. Derin kırışık, leke ve izlerde hafif düzelmeler yapabilir. Fraksiyonel lazerde tedaviler seanslar halinde yapılır.
Sivilce ve Akne İzleri
Renkli sivilce lekeleri, izleri ya da scar denilen yüzeyden kabarık veya çökük izler sivilce izlerinin tedavisinde birçok yöntem denenmiş olmasına rağmen başarı oranları düşük ya da yan etki oranı yüksek olması yeni yöntem arayışlarının sürmesine neden olmuştur. Fraksiyonel lazer sistemleri bu arayışlar sonrasında ortaya çıkmıştır.Fraksiyonel lazerler izlerin bulunduğu derinin işlemden sonra kendi kendine yenilenmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Ciltte oluşturduğu mikroskobik delikler yaklaşık 1,5 mm derinliğe kadar iner. Bu alan vucut tarafından 15 gün içinde onarılır. Ve bu sayede hasarlı alanın yerine yeni cilt dokusu oluşumu sağlanır.Fraksiyonel lazerler sivilce izlerinin tedavisinde bölgenin tamamına uygulanır.
Ameliyat İzi – Yara – Yanık İzleri Tedavisi
Ameliyat izi, yara ve yanık izleri  yerinde oluşan izler bazen kozmetik kaygılara neden olmaktadır.Fraksiyonel lazer sistemleri Ameliyat izi, yara ve yanık izlerinin  tedavisinde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Fraksiyonel lazer izlerin üzerine uygulanır. Uygulandığı alanda mikroskobik delikler açarak cildin yeni doku oluşturmasına olanak sağlar. Her seansta bir miktar iz dokusu bu sayede azaltılır.İzin eski ya da yeni olması fark etmez. Her türlü bölgedeki ameliyat izine uygulama yapılabilmektedir.
Cilde mikro atışlar yaparak cilde minimal düzeyde zarar verir. Cilt gençleştirmede amaçlanan şey vücudun kendi dokularını yenilemesini sağlatmaktır. Eskimiş cilt dokusunu ortadan kaldırmak gerekir. Fraksiyonel lazerler bunu yaparlar. Yani derinin eskimiş olan kısımlarını eriterek yerine yeni doku oluşmasına zemin hazırlarlar. Fraksiyonel lazer cilde uygulandığında bazı alanlar lazerden etkilenirken bazı alanlar etkilenmez ve sağlam kalır. Bu özelliğe fraksiyonel yani parçalı etki adı verilmektedir.
El Gençleştirme Tedavisi
Yüz, dekolte, el,  boyun bölgemiz gibi dış etkenlere ve güneşe sürekli maruz kalmaktadır. Eller sürekli kullandığımız organımız olduğundan yaşlılıktan çok etkilenmektedir. El derisinde lekelenme ve derinin kollojen dokusundaki kayıp nedeni ile yaşlı görüntü oluşmaktadır. Fraksiyonel lazerler el derisinin kendi kendine yenilenmesini sağlayan süreci başlatmaktadır. Bu süreç sonrası eller daha az lekeli daha canlı ve daha az kırışık bir deriye sahip olmaktadır.
Cilt Çatlakları Tedavisi, Cilt Lekeleri Tedavisi
Doğum yapmak ve bir bebek dünyaya getirmek kadınların en büyük mutluluğu.Fakat doğumdan sonra geriye kalan çatlaklar hayatı zindan etmeye yetiyorda artıyor bile…
Fraksiyonel lazer,cildin altındaki yıpranmış kollajene, mozaikleme tarzında nüfus ederek yeni epitel hücrelerin yüzeyi örtmesini sağlar.Bu tedavide gerekli olan enerji cilde özel bir biçimde verilmektedir.Böylece çevre dokuların ısınmasına sebep olmadan sorunlu olan bölgenin tedavisi yapılmış olur.
Birçok cilt rahatsızlıklıkları  Fraksiyonel Lazer sayesinde giderilebilmektedir.
Uygulandığı alanlar:

 • Çatlaklar,
 • El Gençleştirme,
 • Yüz Gençleştirme,
 • Leke Tedavisi,
 • Damar ve Varis Tedavisi,
 • Yara İzi Tedavisi,
 • Ben  Tedavisi,
 • Kırışıklık Tedavisi,
 • Sivilce İzlerinin Giderilmesi,
 • Yüz ve vücuttaki gevşeklik ve sarkmaların toparlanması,
 • Gebelik lekelerinin giderilmesi vb.


Değerli Müşterimiz!
Yasa Gereği Sitemizde Fiyat Yayınlayamıyoruz.
Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz. Size Ait İletişim Bilgilerini Eksiksiz Doldurmanız Durumunda Forumda Seçmiş Olduğunuz Konu ile İlgili Uzman Doktorlarımız Sizinle E-Posta veya Telefon yoluyla İletişime Geçecek ve Her Türlü Bilgiyi Sizinle Paylaşacaktır..