Erkekler İçin Lazer Epilasyon

Erkekler için lazer epilasyon bayanlar kadar erkeklerde vücut estetik ve dış görünümlerine önem vermektedirler. Erkeklerin vücut estetiğine gölge düşüren en büyük sorunu aşırı kıl yoğunluğudur. Erkekler de en az bayanlar kadar tamamen tüysüz bir vücuda sahip olmaktan çok kıl yoğunluğu az erkeksi ama seksi bir görünüm elde etmek isterler. Bu aşamada devreye geçici ve kalıcı epilasyon girmektedir.

Geçici lazer epilasyon epilasyon vücuttan tüylerin belirli bir zaman için yok edilmesi olarak tanımlanabilir. Geçici epilasyon kökten ve yüzeyden epilasyon olarak ikiye ayrılır. Ağda ve epilasyon aleti ile yapılan işlemler kökünden alma işlemleridir. Bu epilasyon türünün etkisi 3 4 hafta sürmektedir. Bu süre sonunda tüyler yeniden çıkar. Yüzeyden alma işlemleri ise tüy dökücü krem, tıraş bıçağı, makina gibi ürünlerle tüylerin alınması olayıdır. Bu epilasyon türünün etkisi kökünden almaya göre daha kısa sürelidir. Tüyler yüzeye 2 3 gün içinde çıkmaya başlar.

Geçici epilasyon çeşitlerinin yanında birde kalıcı epilasyon vardır. Bu da iğneli ve lazer epilasyon olmak üzere ikiye ayrılır. Temelde ikiside tüy köklerine etki ederi. İğneli epilasyon tüy köklerine elektrik vererek yakma işlemidir. Birkaç seans uygulandıktan sonra uygulanan bölgede önce azalma daha sonra tamamen tüylerin yok olduğu görülür. İkinci bir yöntem olan lazer epilasyon son yıllarda teknolojininde ilerlemesiyle yeni sistemleri içinde barındıran bir yöntemdir. Lazer epilasyon temel mantık tüylerin köklerine yüksek dalga boylu ışınlar yollarak tüy kökü üreten hücrelerin yapısını bozmaktır. Bu sayede tüy kökü üreten hücreler işlevini kaybeder ve tüylerin çıkması engellenir. Tüylerden tam olarak kurtulmak isteyen bir erkek 7 8 seans lazer epilasyona devam ederek istediği bölgelerde ki tüylerden kurtulabileceği gibi 3 4 seans giderek büyük ölçüde tüylerini seyrelte de bilir.