Gıda İntoleransı..

Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok besin,vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir.Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir yumurta eğer vücudumuz tarafından sindirilemiyor ise,vücudumuz bu yumurtanın içindeki proteinlere karşı tepki vermeye başlar.Bu olumsuz etki”Gıda İntoleransı”olarak adlandırılır ve vücutta kilo almadan,birçok kronik rahatsızlığa kadar olumsuz etkilere yol açar.
Gıda İntoleransı gıda alerjisinden farklıdır.
Gıda İntoleransı gıda alerjisi ile karıştırılmamalıdır.Gıda alerjisi az kişide görülür ve kısa bir vakitte öldürücü etkilere kadar varan sonuçlar doğurabilir.Örneğin fındığa veya deniz mahsullerine gıda alerjileri olan kişiler 1 saatten az zamanda anaflaktik şoka girerek nefes bile alamaz hale gelebilirler.
Gıda İntoleransında yediğimiz yiyeceklerin olumsuz etkisi 3-24 saat arasında çıkmaya başlar.Normal beslenen bir insan,24 saat içinde birçok yiyecek yediği için,yaşadığı sorunun gıdadan olduğu nu bilse bile hangi gıdadan olduğunu tespit etmesi çok zordur.

 

Bu tip sorunları olabilenler için tavsiye edilen yeni nesil bir testtir.Daha detaylı bilgi için  TELNO: 2125714461-62 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.