Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj : Prezentabl gözükmeniz gereken bir iş yapıyorsanız, makyaj yapmadığınız günler iş arkadaşlarınız “Bugün hasta mısın?” diyorsa, sarı veya kızıl renk gibi iddialı saç renkleri kullanıyorsanız hergün makyaj yapmanız kaçınılmazdır. Her makyajınızda eyeliner çekiyorsanız veya dudaklarınızın çerçevesini çizerken taşırdığınızda oluyorsa baştan başlıyorsunuzdur.
İşte makyaja ayrılan vaktin büyük bir kısmını alan eyeliner ve dudak çerçevesi gibi uygulamaları kalıcı makyaj sayesinde tekrarlamak zorunda kalmazsınız.

Kalıcı makyaj bir güzellik uzmanı tarafından yapılmaktadır. Enjektör benzeri özel iğnelerle yapılan bu işlemde makyaj için kullanılan özel boyalar derinin hemen altına enjekte edilir. Bu sayede dış etkilerden korunur. Sanılanın aksine kalıcı makyaj acı verici bir uygulama değildir. Tecrübeli ellerde makyaj yapıldığının bile farkına varmayabilirsiniz.
İşlem normal makyaj işleminden elbette ki uzun sürmektedir. Cildin tipine bağlı olarak 2 veya 3 saat kadar sürebilir. Dövme işleminden tamamen farklıdır. Uygulama yapıldıktan hemen sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ve unutmayın ki bu kalıcı makyaj işi için herhangi bir alerjik durumunuz olmamalı.
Bunla beraber kalıcı makyaj yaptıranlar çok fazla solaryum seanslarından uzak durmalı, UV ışınlarına dikkat etmelidir. Sigara kullanıcıları ve uyuşturucu madde alanlarda dikkatli olması gereken kişiler arasında sayılmaktadır. Çünkü bu tarz işlemler kalıcı makyajın süresi önemli ölçüde azaltmaktadır.