Peeling (Kimyasal Peeling)

Peeling sistemleri çok çeşitlidir. Etken maddeler den bazıları   glikolik asit, laktik asid (milk peeel), fitik asid, salisilik asid ve TCA gibi sıralanabilir. Uygulanıldığı alanlar acık gözeneklerin silinmesi, akne tedavileri, akne izi tedavileri, mat soluk ten, sıkılığını kaybetmiş deri, güneşe bağlı lekelerin yok edilmesi gibi bir çok alanda yüz ve vücut bölgesinde uygulanabilir. Peeling yapılacak kişi önceden çok iyi bilgilendirilmeli özellikle güneş koruyucu alışkanlığı kazandırılmış olmalıdır. Tedaviler hafta da bir olduğu gibi  asid gücü  ve problemin durumuna göre   zaman aralıkları verilmelidir. Bu tip tedaviler uzun sürede sabır gerektiren tedavilerdir.

Kimi tip peelinglerde geçiş dönemi (TCA) sıkıntılıdır.Zira uygulama yapılan bölge 3-5 gün olduğundan daha koyu ve kırışık görünüme sahip olur. Hasta iyi bilgilendirir ise düzenli olarak kullanılması zorunlu krem ve preparatlar sürülürse bir hafatada daha parlak daha doygun ve pürüssüz cilde sahip olmaya doğru sağlıklı bir sürec başlatılır. Tedavi sonlandırıldığında da kişi mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalı lekeyi tetikleyecek unsurlar ortdan kaldırılmalıdır. Eski deriyi kaldırıp yeni  derinin oluşumuna destek amaçlı cilt kalitesini artırmak için arada tek seans olarak cilt bakımlarının üzerine uygulanması da tavsiye edilir.


Değerli Müşterimiz!
Yasa Gereği Sitemizde Fiyat Yayınlayamıyoruz.
Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz. Size Ait İletişim Bilgilerini Eksiksiz Doldurmanız Durumunda Forumda Seçmiş Olduğunuz Konu ile İlgili Uzman Doktorlarımız Sizinle E-Posta veya Telefon yoluyla İletişime Geçecek ve Her Türlü Bilgiyi Sizinle Paylaşacaktır..