Selülit

SELÜLİT   bozulmuş yağ hücresi  demektir. Dolaşım bozukluğu ve boşaltım sistemlerinin senkronize çalışmaması  nedeni ile  deride oluşan portakal kabuğu görüntüsüdür. Selülitin  oluşmasının bir çok sebebi vardır. Selülit in hangi sebepten oluştuğunun  belirlenmesi   ve bu sebebin    ortadan kaldırılması ile   tedavinin beraber yapılması   olumlu sonuç  alınmasında  büyül rol oynar.Bu nedenle önce kişi ile yapılacak   sohbet ile  sebep  bilinmelidir.

Başlıca  selülit oluşum  sebepleri şunlardır.

Hormonal … Kötü beslenme… hareketsizlik…. Aşırı sigara tuketimi…stres….Az su tüketimi  ..  Başlıcalarıdır. Bunlardan biri tespit edilir ise    selülüt tedavisine başlamadan evvel bu sorunlarında ortadan kaldırılması gerekir.

Selülit tedavilerinde   öncelikle el ve  göz ile  muayene yapılmalı ve   selülitin hangi  safhada olduğu belirlenmeli    buna  göre tedavi süreci belirlenmelidir. Selülit in  safhaları vardır.

  1. Safha ( Normalizante diye adlandırılır görüntü çok az bozuktur sıkmadan  anlaşılmaz)
  2. Safha (sıktığında portakal kabugu görüntü yer yer vardır)
  3. Safha (Sıkıldığında  her  bölgece  portakal kaugu görüntüsü vardır.)
  4. Safha (Sıkmadanda goruntu bozuk  cilt sarkmış ve mattır)

Hangi safhada ise   ona uygun ilaç kokteyleri    minik enjeksiyonlarla     derinin belli  derinliklerine    bir   santim ara ile  kafes  görüntüsünde   uygulanılır.Haftada bir, belirlenen haftalara göre     10 seansa kadar  yapılabilinir..

Selülit tedavilerini  uygularken egzersiz   bol su  tuketimi ve  düzenli periotlarla    seanslarla seanslara devam edilmelidir. Kişi  koruma proğramları   ile ilgili bilgilendirilmeli  ve  3-6-9  aylık aralıklarla  tek seasns koruması yapılmalıdır.

Uygulama yapılan   bölgeye içeriğinde damar yapılandırıcı,metabolizma   hızlandırıcı, dolaşım düzenleyici ve cologen artışını saglayan   etken maddeler   uygun dozlarda karışım hazırlanarak verilmelidir.

 

 


Değerli Müşterimiz!
Yasa Gereği Sitemizde Fiyat Yayınlayamıyoruz.
Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz. Size Ait İletişim Bilgilerini Eksiksiz Doldurmanız Durumunda Forumda Seçmiş Olduğunuz Konu ile İlgili Uzman Doktorlarımız Sizinle E-Posta veya Telefon yoluyla İletişime Geçecek ve Her Türlü Bilgiyi Sizinle Paylaşacaktır..