Ütüleme Diot Lazer

ütüleme lazer epilasyon

Diode lazer epilasyon 800 veya 810 nm dalga boyunda lazer ışığı kullanılan bir sisteme sahiptir. Bu dalga boyuna sahip sistem Diode lazerler kalın ve ince kıllarda da tercih edilirler. Deri içinde başka sistemlere göre biraz daha derine inerler. Diot Ütülme Sistem Epilasyonda da kıl boyu kısaltılarak çalışılır.Zira kısaltılmış kıl sayesinde verilen enerji kıl köküne daha net ve çabuk ineceğinden kıl kökündeki tahribatta okadar güçlü olacaK ve vucüt tedaviye çabuk sonuç verecektir.

Kıl tedavisi ciddi bir işlemdir. öncelikle kıl yapısı ve ten rengi tespit edilmeli hangi bölgeye hangi sistem lazer epilasyon uygulanacağı belirlenmedir. Çeşitli epilasyon sistemlerinin var oluşunun sebebi budur. Alexandirate Sistem Lazer Epilasyon kalın ve kouyu renkli kıllada başarılı olur ancak yüzde bulunan ince tüylerede istenilen sonucu verememektedir. Bu durumlarada farklı sistem epilasyonlarla müdahale etmek gerekir

Ütüleme diot lazer epilasyon sisteminde  , aynı bölgeye  uzun  çoklü gecişler( ütü yapar gibi) yapılarak ısıyı derinin altına kıl köküne iletme şeklidir.