Yaza Prüzsüz Bir Görünümle Girin Selülitlernizden Kurtulun

Vücüdunuzun yağ hücrelerinin etrafında sıvı toplanıp şişiklik oluşturarak cilt yüzeyinin portakal kabuğu görünümünü almasına selülit deniyor.  Vücudumuzun salgıladığı hormon miktarları, çeşitli sebepler ile değişebilir ve bu durum hücre aralığında biriken sıvı miktarının artışına sebep olur. Östrojen hormonundaki artışlar selülit oluşumunda en önemli rollerden birini oynar.Beslenme; sağlıksız beslenme de selülit oluşumunu hızlandırır. Hayvansal yağlar, tuz ve şeker dokularda su tutulmasını sağlar ve toksik maddelerin atılımını zorlaştırır. Sigara ve alkol kullanımı da doku yenilenmesindeki negatif etkisi ile selülit oluşumuna katkıda bulunur. Kan dolaşımındaki bozukluklar, hücrelerin yeterince oksijen ve besin alımını ve toksik maddelerin atımını yavaşlatır. Yağ hücreleri östrojen oluşturabilme özelliği taşırlar. Bu da selülit için ortam yaratır, kalça ve basenlerde daha fazla yağ depolanır ve selülit oluşumuna daha uygun bir ortam mevcuttur.Selülitin zayıf  bayanlarda bile görülmesi, bunun genel yağlanmadan farklı bir oluşum olduğunun göstergesidir ve bir güzellik kusuru olarak kabul edilmektedir.
Etekler, şortlar,  elbiseler giydiğimiz sıcak yaz günlerinin baş belası selülit, zayıf ya da şişman birçok kadının sıkıntısı.  Kadınların yüzde 90-95’inde selülite rastlanır.Kilolu, şişman, zayıf ya da düşük kilolu olmanız fark etmez, selülit mutlak kilo ile bağlantılı bir durum değildir.
Selülit Oluşumunun Sebepleri;

  • Selülit annenizde varsa sizde de olması hemen hemen kesindir.
  • Gebelik,
  • Sigara,
  • Alkol,
  • Kafein,
  • Serbest radikaller,
  • Aşırı yağ tüketimi lenf sistemini yani vücudun atık sistemini yavaşlatır ve selülite davetiye çıkarır.


Değerli Müşterimiz!
Yasa Gereği Sitemizde Fiyat Yayınlayamıyoruz.
Fiyatlar, Kampanyalar ve Medikal Uygulamalarımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin İletişim Formunu Doldurup Gönderiniz. Size Ait İletişim Bilgilerini Eksiksiz Doldurmanız Durumunda Forumda Seçmiş Olduğunuz Konu ile İlgili Uzman Doktorlarımız Sizinle E-Posta veya Telefon yoluyla İletişime Geçecek ve Her Türlü Bilgiyi Sizinle Paylaşacaktır..