Yüzünüz Bedeninizin Aynasıdır

Yüzümüz sadece kozmetik açıdan bakılamayacak kadar önemli. Yüz, bedenin aynasıdır çünkü buradaki problemler bize ruhumuz, iç enerjimiz hakkında çok önemli ipuçları verir. En önemlisi, problem çok daha ileri boyutlara varmadan bulup çözmemize yardımcı olur. Depresyondaysanız uzun zaman sonra yüzünüz kırışır, uyku uyuyamadıkça göz çevresi siyah renk alır. Bunları kapatmak sadece problemi maskelemeye ve daha büyümesine neden olur. Bu yüzden holistik tıbta (bütünsel tıp) kişi aynı anda iç ve dış alanlarda tedavi edilir. Beden, duygu ve düsünce enerji alanlarında yapılan tedaviler kalıcı ve kişiyi mutlu hissettiren sonuçlar verir. Ruhumuz genç olursa bedenimiz kolay yaşlanmaz. Bu denge sağlandıkça kişi sadece güzelleşmez ama aynı zamanda gençlesirde. Enerji ne kadar iyi akarsa beden kendini o kadar iyi yeniler, hastalıkların oluşmasını engeller. Zamanı durduramayız ama onu yavaşlatmak elimizde.
Tepeden tırnağa güzel bir kadın olmak hiç de zor değil. Kendinize ayıracağınz birkaç extra dakika ve her kadının bilmesi gereken minik sırlar ile güzelliğinize güzellik katın…Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu görürsünüz.Saçlarınızın kolay yağlanmasına izin vermeyin.
Şampuanlama sırasında eğer saçınzı tarayacaksanız çok sert biçimde taramak yerine hafifçe tarayın. Ayrıca kullandığınız kremi saçınızın ortasından başlayarak uçlarına doğru sürün.
Cansız saçlarınızı canlandırmayı ve daha hacimli görünmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanın. Kullandığınız bu pudra saçınızdaki fazla yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir.
Cildiniz hangi tipte olursa olsun, fazla güneşlenme, mevsim değişimleri ve hormonal etkenler nedeniyle nemsizlik, hassasiyet veya kuruluk gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken, özel bakım programları uygulamaktır.Cilt bakımı için önce arındırma yani keselemenin cilt bakımı için önemi inkar edilemez. Haftada bir kez cildi ölü hücrelerden korumak için keseleme yapılmalıdır. Bedenin üst kısımlarına doğru dairesel hareketlerle yapılır. Ardından cilt mutlaka nemlendirilir. Göğüsler, boyun el ve bacaklar dış etkilere daha açıktır, her gün bakım ister. Cildin temel esnekliğini korumak ve ileriki yaşlarda sarkma ve çizgileri azaltmak için genç yaşlarda koruyucu ve nemlendiricileri kullanmak gerekir. Cilt hem sıcak hem soğuktan etkilenir. Nemini yitirir, hassaslaşır ve kurur. Cildi sağlıklı tutmak için yıl boyunca nemlendirici kullanmak yararlıdır. Cildin gerilmesiyle kuruduğunu anında anlayabiliriz.
Vücudun en büyük düşmanı selülitlerdir. Genç yaşlı, şişman zayıf fark etmez. Her kadında oluşur. Selülit, kısaca, derideki yapının bozulup, yağ dokularının su, tuz ve metabolizma atığı maddelerle dolarak şişmesi anlamına geliyor. Bu durum, lenf ve hücrelerarası sıvının birikmesine yol açıyor ve deriyi “portakal kabuğu” görünümüne büründürüyor. Dolaşım bozukluğu, kalıtım, yaş, cinsiyet, hormonal düzensizlik, hareketsizlik, iklim koşulları, psikolojik etkenler gibi pek çok oluşum nedeni var.